Informativni internet portal Rume | www.grad-ruma.net

Proglašeni pobednici 17. Trema festa u Rumi

Stručni žiri 17. Art Trema Fest Ruma 2014 – „ Trema u martu” u sastavu teatrolog (predsednik) Miroslav Radonjić, glumac i reditelj Zijah Sokolović i glumac i reditelj Radoslav Milenković na završnoj sednici održanoj 29 .marta doneo je jednoglasno odluku i proglasio pobednike ovogodišnje Treme.

Prograšeni pobednici 17. Trema festa u Rumi

Insert iz pobedničke predstave „Draga Jelena Sergejevna”


Zlatna plaketa za autorski projekat u celini - Trema maska, predstavi „Draga Jelena Sergejevna” u izvođenju Narodnog pozorišta iz Subotice;

Srebrna  plaketa za autorski projekat u celini – Trema maska, predstavi „Klub Joneskov brod” u izvođenju Akademije umetnosti iz Novog Sada, klasa Jasne Đuričić;

Bronzana plaketa za autorski projekat u celini  – Trema maska, predstavi „Halflife” Fakulteta umetnosti Priština, Zvečan -  Kosovska Mitrovica, klasa Boška Dimitrijevića i Aleksandra Đinđića

Plaketa za najbolju režiju  – Milošu  Jagodiću za režiju predstave „Draga Jelena Sergejevna” Narodnog pozorišta iz Subotice;

Plaketa za total dizajn predstavi „Monolog” u produkciji Kulturnog centra Novog Sada i Infant festivala;

Plaketa za najbolju glumicu Trema festa Gordani Đurđević-Dimić za ulogu Jelene Sergejevne u predstavi „Draga Jelena Sergejevna” Narodnog pozorišta iz Subotice;

Plaketa za najboljeg glumca Trema festa Branislavu Jerkoviću za ulogu Volođe u predstavi „Draga Jelena Sergejevna” Narodnog pozorišta iz Subotice;

Plaketa za autorsku muziku Atili Antalu za muziku u  predstavi „Monolog”, u produkciji Kulturnog centra Novog Sada i Infant festivala;

Plaketa za autorski kostim Milici Grbić – Komazec za kostime u predstavi „Draga Jelena Sergejevna”  Narodnog pozorišta iz Subotice;

Plaketa za autorsku scenografiju Ljuboslavu Majeri  za scenografiju u predstavi „Mravlji metež” Akademije umetnosti iz Novog Sada;

Stručni žiri 17. Art Trema Fest Ruma 2014. dodeljuje i  specijalne nagrade za autorsko poimanje glumačke umetnosti, i to:                      

- Jeleni Mihajlović za ulogu Ljalje u predstavi „Draga Jelena Sergejevna” Narodnog pozorišta iz Subotice;
- Nini Rukavini za ulogu Učenice u predstavi  „Klub Joneskov brod” Akademije umetnosti iz Novog Sada, klasa Jasne Đuričić;
- Kristini Savkov za ulogu Roberte u predstavi „Klub Joneskov brod” Akademije umetnosti iz Novog Sada, klasa Jasne Đuričić.

Odluka Žirija publike i aktivnih građana u kulturi:

Najbolja predstava 17. Art Trema Fest Ruma 2014. „Trema u martu”
„Draga Jelena Sergejevna” u izvođenju Narodnog pozorišta iz Subotice.

Odluka Omladinskog žirija - Dramskog studija Gradskog pozorišta Ruma:

Mala Trema

1. Alisa u zemlji čuda
2. Kraljica leptira
3. Smehotresni kalambur – Kraljević Čuperko

Velika Trema

1. Draga Jelena Sergejevna
2. Prosidba
3. Klub Joneskov brod


s8

twn Are you sure that you want to switch to desktop version?