Pobeda Vojvodine u Kragujevcu

Fudbaleri Vojvodine konačno su prekinuli niz loših rezultata i pobedom u Kragujevcu završili jesenji deo sezone.

Novosađani su u 15. kolu slavili protiv Radničkog rezultatom 4:3.

Na stadionu "Čika Dača" pred svega stotinak gledalaca, gosti su dva puta vodili sa dva gola prednosti, ali su domaći ipak uspeli da dođu do izjednačenja. I kada se činilo da će se sve završiti podelom bodova, trostruki strelac na ovom susretu Mirko Ivanić donosi pobedu tima Zorana Marića.

Ovo je bila prva pobeda nakon pet utakmica bez trijumfa, a neverovatno je da je Radnički danas dao čak tri gola crveno-belima, koliko je prethodno postigao u 14 utakmica.

Strelci za goste bili su Mijat Gaćinović u 7. i 39. minutu, te Mirko Ivanić u 46. i 82. minutu, a za domaće Lazar Arsić u 41-om, Ivanić autogol u 54-om i dva minuta potom konačan rezultat postavlja Luka Tiodorović.

U ostalim susretim 15. kola: Partizan - Borac 5:1, Mladost - Crvena zvezda 1:1, Čukarički - Spartak 2:0, Donji Srem - Novi Pazar 0:0, Voždovac - Radnički Niš 2:1, OFK Beograd - Jagodina 1:1 i Rad - Napredak 0:1.

Šampion jeseni je Partizan sa 38 bodova, Zvezda ima 32, Vojvodina 29, a Čukarički 28.